Rehber

Jonix Cube ile Jonix Steel Karşılaştırılması

Jonix Cube ile Jonix Steel Karşılaştırılması

İtalya merkezli Jonix; yeni nesil teknoloji ile desteklenen havalandırma cihazlarını kullanıcılara sunuyor. Termal olmayan plazma teknolojisi sayesinde hem ev hem iş yerlerinde temiz hava ve kaliteli oksijen elde etmek mümkün oluyor. Farklı alanlarda kullanılmak üzere çeşitli özelliklerle donatılan hava temizleme cihazları, hijyenik ve konforlu kullanım sunuyor. Bu yazımızda da size Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılması yaparak fikir edinmenizi sağlıyoruz.

Şehir hayatının avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunuyor. Gündelik hayatın yoğun temposu, insanların temiz havadan uzak kalmasına sebep oluyor. Doğada yeterince vakit geçirememenin yanı sıra uzun saatler de kapalı alanlarda kalıyorlar. Kaliteli temiz hava ve oksijen, insanların temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Bu yüzden düzenli olarak kapalı alanların havalandırılması tavsiye ediliyor.

Havalandırma için doğal yöntemler tabi ki tercih ediliyor ancak havanın mikroplardan arındırılması ve farklı kirleticilerden temizlenmesi için teknolojik cihazlardan da yararlanılıyor. Yeni nesil hava temizleme cihazları üreten markalar arasında yer alan Jonix, teknolojisi ve ürün alternatifleri ile dikkat çekiyor. Jonix’in sessiz ve modern hava temizleyicileri hakkında daha detaylı bilgi için, Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılması yapıyoruz.

Jonix Cube ile Jonix Steel Arasındaki Farklar

Jonix; kullanıcı beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı havalandırma cihazı serilerine yer veriyor. İnsan ve çevre dostu ürün alternatifleri ile hizmet veren Jonix; havayı iyileştirerek sağlığa direkt ve olumlu katkı sağlıyor. Jonix havalandırma cihazları; ev ve işyerleri için pratik ve konforlu çözümler arayanlara hitap ediyor. Eğer Jonix Cube ve Jonix Steel modelleri arasında kararsız kaldıysanız, Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılmasından yararlanabilirsiniz.

Öncelikle Jonik’in tüm havalandırma cihazlarında aynı teknolojinin kullanıldığını belirtelim. NTP teknolojisi her iki cihazda yer alıyor. Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılmasındaki en önemli iki fark; etkili oldukları alanların ölçüleri ve etki yoğunlukları. Jonix Cube havalandırma cihazı, ev ve küçük ofis gibi alanlarda kullanmak için uygun. Jonix Steel hava temizleyicisi ise yoğun hijyen sağlıyor ve farklı ölçülerdeki ameliyathaneler, muayene odaları ve benzer yerlerde kullanılabiliyor. 

  • Jonix Cube; 85 m2 alanda saatte 40 m3 hava akış hızı ile performans gösterirken, Jonix Steel’in 2000 m3 alanda 320 m3 hava akış hızı sunabilme gibi bir özelliği var. 
  • Jonix Cube 4 mm’lik tek ebatta tasarlanıyor; Jonix Steel’in ise 4 ayrı büyüklüğe sahip modeli bulunuyor. Jonix Steel’in ölçüleri; 5 mm, 9 mm, 14 mm ve 15 mm olmak üzere değişiyor. 
  • Jonix Cube şık tasarımı ile evin herhangi bir alanında; masa üzerinde dahi bulundurulabilir. Jonix Steel ise kolay şekilde, uygun bir alana monte edilerek kullanılabiliyor. 
  • Jonix Cube küçük alanları toz, küf ve mikroplardan etkili biçimde arındırıyor. Jonix Steel yüksek hijyen gerektiren alanlarda özellikle tercih ediliyor. 

Eğer modeller arasında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz aşağıda detayları okumaya devam edebilirsiniz.

Jonix Cube Hava Temizleme Cihazı

Özellikle büyük şehirlerdeki hava kirliliği, hayat kalitesinin düşmesine sebep olduğu gibi sağlığı da direkt olarak etkiliyor. Temiz hava; fizyolojik ve mental olarak insanlara iyi geliyor. Enerjik bir gün geçirmek, doğru kararlar alabilmek ya da zinde hissedebilmek için yeterli miktarda oksijene ihtiyaç duyuluyor. Dinlendirici bir gece uykusu için temiz havanın önemi yadsınamaz. Aynı şekilde gün içinde bulunduğunuz ortamın hava kalitesi de genel durumunuzu belirliyor. Bunun için uygun havalandırma cihazı alternatiflerini değerlendirerek, kendinize konforlu bir ortam yaratabilirsiniz.  

Jonix’in havalandırma cihazlarında yer verdiği iyonlaşma teknolojisi; su arıtma ve tarımsal faaliyetlerin devamlılığı gibi alanlarda da test edilerek, havalandırma sistemlerine entegre ediliyor. Bu konuda Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılması yapıldığında aynı durumun iki cihaz için de geçerli olduğu görülüyor. Jonix Cube; sessiz havalandırma cihazları kategorisinde yer alıyor. Ev ve iş yerlerinde kullanılabilen cihaz, hem kirleticileri hem de kokuları yok ediyor. Jonix Cube ile kapalı ortamlarda dahi temiz havayı hissetmek mümkün!

İleri bir teknoloji olan NTP ile desteklenen Jonix Cube, koku ve kirleticilerin yanı sıra bakteri, küf ve virüsleri de yok ediyor. Jonix Cube ile astım gibi solunum yolu hastalıklarından muzdarip kişilerin daha rahat nefes alabilmeleri için gerekli ortam optimizasyonu sağlanıyor. Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılması; bu açıdan da her iki cihazın aynı performansı sergilediği gösteriyor. Nefes almak için ideal koşulların oluşması ile alınan nefesin kalitesi de artıyor. Jonix Cube havalandırma cihazı ile sağlıklı bir ortam ve dolayısı ile sağlıklı bir vücut elde ediliyor. Jonix hava temizleyici, ortam havasını iyileştirdiği gibi ortamdaki kişilerin de korunmasını sağlıyor. 

Jonix Cube hava temizleme cihazı tasarımı hem pratik kullanıma imkan veriyor hem de görüntüsü ile farklı ortamlara kolaylıkla uyum sağlıyor. Tasarım konusunda Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılması yaptığımızda, görselleri ve kullanım alanlarının farklı olduğu anlaşılıyor.

Jonix Cube; siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk alternatifi ile sunuluyor. Cihazın dış yüzeyi kolaylıkla değiştirilebiliyor. Ev ya da işyerinizin dekorasyonunda göre parça tercihinde bulunabilir, hava temizleyicinizi kişiselleştirebilirsiniz. Kompakt ve şık hava temizleme cihazı, her ortama uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanıyor. Jonix hava temizleme cihazı teknolojisinde, NTP’ye yani termal olmayan plazma teknolojisine yer veriliyor. Bu teknolojinin temelinde, ileri seviye bir oksidasyon işlemi bulunuyor. Jonix Cube hava temizleme cihazının çalışma temelinde; oksitleyici özelliği olan parçaların birbiri ile çarpışması yer alıyor. Bu çarpışma sonucu olarak da  mikroplar yok oluyor.

Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılması ile anlıyoruz ki iki cihazında mikropları yok etme yöntemi aynı. Mikroplardan ve bakterilerden arındırılan ortam, özellikle pandemi dönemi için güven yaratıyor. Jonix Cube havalandırma cihazının ebatları 4 mm ile karşılık buluyor. Cihazın etkili olduğu maksimum alan büyüklüğü 85 m2. Ortalama 10 W enerji tüketen cihazın, tasarruflu olduğunu söylemek mümkün. 

Jonix; hava temizleme cihazlarının yanı sıra ürün ambalajlarında dahi özenli davranıyor. Sürdürülebilir ambalaj tercih eden Jonix, bunun için köknar ağacından elde edilen bir ahşap ambalaj kullanıyor. Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılması ambalaj açısından aynı noktada kesişiyor. 

Jonix Steel Hava Temizleme Cihazı

Bazı alanlarda özellikle yüksek hijyen standartlarına ihtiyaç duyulur. Jonix Steel ile küçük ya da büyük her ortam, farklı kirletici çeşitlerinden ve kokulardan temizlenebiliyor. Tasarruflu hava temizleme cihazı modelleri arasında yer alan Jonix Steel’in bakım maliyeti de oldukça düşük. Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılması teknolojik açıdan iki cihazın paralel nitelikler sergilediğini gösteriyor.

Jonix’in tüm cihazlarında olduğu gibi Steel hava temizleyicisinde de yenilikçi ve ileri bir teknoloji kullanılıyor. Bu sayede cihaz kesintisiz kullanılsa dahi tüm performansını maksimum gücü ile sürdürebiliyor. Ayrıca çalıştığı her an, mikropların yayılmasının önüne geçiyor. Jonix Steel; gücü sayesinde kısa sürede etki ediyor. Çalıştırılmasının hemen ardından, yüksek bir temizleme gücü sunabiliyor. 

Jonix Steel; çift yönlü fonksiyonu ile öne çıkıyor. Temiz bir yaşama olanak sağlayan cihaz; hem filtreleme hem de temizleme özelliklerini yerine getirebiliyor. Jonix Steel havalandırma cihazında kullanılan “Non thermal plasma” teknolojisi, havadaki kirliliğin yanı sıra çevrede yer alan tozların da yok olmasını sağlıyor. Oldukça etkili olan soğuk plazma teknolojisi nedir sorusunun yanıtı fiziksel bir olaya dayanıyor. Oda sıcaklığında ortaya çıkan soğuk plazma bu teknolojinin temelini oluşturuyor. Jonix Steel’in kullanıldığı ortamdaki kokular kısa süre içinde gideriliyor, küflerden kurtulmak mümkün oluyor. Bu noktada yapacağımız Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılması, her iki cihazın da küf ve kokulardan kurtulmak için etkili olduğunu gösteriyor.

Jonix Steel hava temizleme cihazında esnek bir tasarım tercih ediliyor. Jonix Steel, büyük ve  küçük alanlarda aynı etkili performansı sergiliyor. Tasarımı sayesinde farklı özellikteki alanlara kolaylıkla adapte edilebiliyor. Jonix Steel hava temizleyicisini isterseniz duvarınıza isterseniz tavana monte edebilirsiniz. Yüksek kalitedeki paslanmaz çelikten yapıldığı için ameliyathane ve yüksek hijyen gerektiren diğer alanlarda da kullanılabiliyor.

Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılması; cihazların, kullanım alanları noktasında farklılaştığını gösteriyor. Filtreleme ile temizlik sağlayan Jonix Steel, birçok ayrı kullanım alanında tercih ediliyor. Jonix Steel; 105 m3 ile 2000 m3 büyüklüğündeki alanlarda, aynı oranda hijyen sağlıyor. Cihazın ebatları da 5 mm ile 15 mm arasında farklılık gösteriyor. 5 mm ölçüye sahip olan küçük cihazın hava akışı saatte 160 m3 iken, 15 mm ölçüye sahip olan büyük cihazın saatteki hava akışı 320 m3.

Bu yazımızda Jonix Cube ile Jonix Steel karşılaştırılması konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://havamtemiz.com/duzenli-uyku-icin-temiz-havanin-onemi/ linkinden ulaşabilirsiniz.