Jonix Inside

TEMİZ YAŞAM | TASARIM | AMBALAJ | TEKNOLOJİ

HEM EVİNİZDE HEM İŞİNİZDE TEMİZ HAVA

Jonix Inside

Hava dağıtım kanalı, hem fancoil ünitesi hem kontrollü mekanik havalandırma hem de hava ünitelerinin iç yüzeylerini derinlemesine temizler.

INSIDE (HAVALANDIRMA KANALI, FANCOIL ÜNİTESİ, UC, KLİMA SANTRALİ) (DUCT, FANCOIL, UC, AHU)


JONIX INSIDE, hava dağıtım kanalı ve ünitelerinin iç yüzeyleri hem havadaki kimyasal kirleticilerin hem de küf, bakteri lejyonella gibi biyolojik kirleticileri temizler ayrıca yeni oluşumunu da engeller. Toz parçacıklarının küf ve bakteri oluşumu için ideal çoğalma ortamı oluşturmasını kesintisiz temizleme yaparak engellemiş olur.Temiz Yaşam

JONIX INSIDE, boruların iç yüzeyi, hava ünitesi ve kontrollü mekanik havalandırma sistemlerinin hava toplama kutusunda bakteri, küf, virüs, kirletici ve koku oluşmasını soğuk plazma teknolojisiyle engeller.

Eksik bakım nedeniyle klima kullanılan ortamlarda havalandırma sisteminde  hava kirliliği oluşabilir. Kirlilik açısından Havanın iletilme yöntemine göre farklı riskler söz konusudur:

– Harici hava girişi ve hava devirdaimi kirleticilerin cihazda birikmesi sonucunda oluşan kimyasal kirlilik.

– Toz parçacıklarının ideal çoğalma alanı oluşturduğu bakteri, virüs, küf ve maya gibi mikroorganizmaların yayılmasından kaynaklanan mikrobiyolojik kirlilik.

JONIX INSIDE, oda içerisindeki havanın kalitesini garanti eder. 
Tasarım

Cihazlarımız kompakt ve modüler tasarıma sahip olduğundan kurulumu gayet kolaydır. Çok küçük odalardan çok büyük odalara kadar farklı bir çok  alanda  kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. Eğer talep edilirse, JONIX INSIDE havalandırma kanallarında duvara (yatay veya dikey olarak) ya da tavana kolayca monte edilerek inşaat aşamasında da entegre edilebilir. Sistem bileşenlerinde, mahfaza yapımcı ile anlaşılmalıdır. JONIX INSIDE, ihtiyaca bağlı olarak hava akışı miktarına göre farklı model ve boyutlarda mevcuttur.jonix inside

jonix inside big

inside big
Teknoloji

Jonix INSIDE, havayı temizlemek için Termal Olmayan Plazma (NTP) yöntemini kullanır. Bu ileri bir oksidasyon yöntemidir. Plazma, elektrik yüklü parçacıklardan oluşan iyonlaşmış gazdır. Elektrik yüklü parçacıklar organik ve kimyasal iyon, atom ve moleküllerden oluşur.  Bu parçacıklar birbirleriyle çarparak oksitleyici türleri oluştururlar. Soğuk plazma, oda sıcaklığında meydana gelir. Termal Olmayan Plazma teknolojisini kullanan JONIX INSIDE hava temizleme cihazları havalandırma sistemlerini kirleticilerden arındırırlar.
JONIX Kontrollü Mekanik Havalandırma (CMV)


JONIX, son inşaat yönetmelikleri ve mimaride uzun süredir kullanılan kontrollü mekanik havalandırma sistemlerini dikkate alarak geliştirilmiştir. Ayrıca havalandırma kanallarının boru yüzeyinde bakteri kolonilerinin gelişmesini engellemek ve yok etmek için her yere kolaylıkla monte edilebilen soğuk plazma teknolojili CMV temizleme modülünü belirlenmiştir.DUCT

DUCT 70MIC2C

Etiket hacmi: 290 L x 350 P x 200 H

Ebatlar mm: 4

Hava akışı m3/h: 500

Enerji tüketimi: 10 W

Güç kaynağı: 230 V /~/ 50 Hz

DUCT 70MIC4C

Ebatlar mm: 4

Hava akışı m3/h: 40

Maksimum alan büyüklüğü: 85 m2

Enerji tüketimi: 10 W

Güç kaynağı: 230 V /~/ 50 Hz

Renk: Siyah

Jonix Hava Temizleme
Jonix Hava Temizleme

DUCT 70MIC2F

Etiket hacmi: 290 L x 350 P x 700 H

Ebatlar mm: 5

Hava akışı m3/h: 2000

Enerji tüketimi: 20 W

Güç kaynağı: 230 V /~/ 50 Hz

DUCT 70MIC4F

Etiket hacmi: 290 L x 350 P x 700 H

Ebatlar mm: 6

Hava akışı m3/h: 4000

Enerji tüketimi: 40 W

Güç kaynağı: 230 V /~/ 50 Hz

Jonix Hava Temizleme