Rehber

Neden Otelinizde Hava Temizleme Cihazı Tercih Etmelisiniz?

Neden Otelinizde Hava Temizleme Cihazı Tercih Etmelisiniz?

Oteller; İnsanların sıkça bir araya geldiği yerlerden biri olarak öne çıkıyor. Tüketicilerin otel ve konaklama tesislerinde seçimini en çok etkileyen faktörler arasında da hijyen geliyor. İç ortam havasının temizliği hijyen için önemli bir basamak. “Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” sorusuna yönelik iç ortam havasının temizliği ve bunun sağlanmasında hava temizleyicilerin gerekliliği dikkat çekiyor.

Otellerde havalandırma sistemleri işlevsel kullanılmaya çalışıyor. Yine de “Otellerde hava temizleyici gerekli mi?” konusu merak ediliyor. Halbuki otellerin kapasitesi düşünüldüğünde, havalandırma sistemleri yetersiz kalabiliyor. Havadaki virüsler, küf ve mantar, oluşabilecek kötü kokular ortam havasını kirletiyor. Bu da otel misafirleri için oldukça rahatsız edici bir durum. “Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” bunu merak edenler için belirtmek gerekir ki, ortam havasının sağlıklı temizlenmesi için hava temizleyici kullanmak, olmazsa olmaz bir kriter haline geliyor.

Konuklar tatil için geldikleri otelden memnun kalırlarsa tekrar gelmek isteyebiliyorlar ya da başkalarına tavsiye edebiliyorlar. Bu açıdan bir otelin iyi izlenim bırakabilmesi önemli. Oteller gibi konaklama hizmeti sunan işletmelerde ise temizliğe verilen önem, ilk değerlendirme alanı oluyor. “Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” sorusuna karşılık, hava temizleyicilerin rolü, oteldeki hijyeni sağlarken ortaya çıkıyor. Otellerin rekabet ortamında ortam havasının temiz olması, özellikle küresel salgın döneminde bir tercih sebebi oluyor.

Otellerde Temiz Havanın Anlamı

Havanın temizliği, insan ve toplum sağlığını etkileyen en önemli unsurların başında geliyor. Oysa bakteri ve virüslerin yoğun olduğu kirli hava ortamları, tüm canlılar için tehlike oluşturuyor. Bu açıdan özellikle kapalı ortamlarda temiz hava sirkülasyonunun zorlaştığı biliniyor. İşte, “Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” dendiğinde şu şekilde açıklamak mümkün; bu cihazlar otel gibi kapalı alanlarda kirli havada bulunan bileşenlerin, insan sağlığı için gereken optimum seviyeye getirilmesini sağlıyor. Bunu yaparken; toz, kötü koku, virüs, mikrop, polen ve diğer zararlı partikülleri ayrıştırıyor ve kapalı alanlarda sağlıklı hava sirkülasyonunun oluşmasına yardımcı oluyor.

Odalar, lobi, restoran ve mutfak, iç ortam hava kalitesinin ön plana çıktığı yerler. Konaklama ve hava temizliği ilişkisi turizm açısından değerlendirilen bir konu. Bununla birlikte oteller sadece konaklama amacıyla kullanılmıyor. Özellikle büyük otellerin konferans salonları toplantılar ve önemli organizasyonlar için değerlendiriliyor. Ayrıca otel restoranları da geniş bir kitleye hizmet veriyor. Otellerde hava temizliği odalarda olduğu kadar restoran, lobi, mutfak ve konferans salonlarında da önem kazanıyor.

Otellerde hava temizleyicinin bir önemi de çalışanlar için ortaya çıkıyor. Otel personelinin sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışması hastalıkları önleyerek, iş gücünün de devamını sağlıyor. “Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” sorusunun bir diğer yanıtı da misafirlerin ve personelin sağlığının korunması.

Konukları Etkileyen Temiz Hava Atmosferi

Oteller ve içinde yer alan restoranlarda, kafelerde genellikle ortak havalandırma sistemi kullanılıyor. Bundan dolayı havada bulunan virüs, bakteri miktarı da artıyor. Temizlik maddelerinden, sigara dumanından, su hasarından veya tadilattan kaynaklanan kokular otellerde yaygın olan hava kirleticileri arasında yer alıyor. Otel restoranlarında ise yemek, tuvalet ve sigara dumanı kokuları ön plana çıkıyor.

Otel mutfağı ve restoranından gelen yemek kokuları, misafirlerin rahatını ve konforunu bozuyor. Ayrıca bu durum otel restoranında yemek yiyen misafirler ile birlikte otelde konaklayan misafirleri de rahatsız edebiliyor. Bu durum “Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” sorusu, konaklama endüstrisi için de önemli kılıyor. Son yıllarda misafirlerin konforu ve sağlığı üzerinde doğrudan etkisi olan hava kalitesi sorunları hava temizleyicilerinin önemini ortaya çıkarıyor.

Otel lobileri bir bekleme alanı olmasının yanı sıra aslında otellerin vitrinini oluşturuyor. Bu yüzden temiz bir havanın konukları karşılaması çok etkili. Otel lobisi hava temizliğinde neler olur, buna yönelik hava temizleyicileri çok faydalı oluyor.

Otel lobisi, koridor ve kafeterya alanlarında temiz hava konukların sağlığını etkiliyor ve iyi bir izlenim bırakmak için etkili oluyor. “Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” Otel mutfağında Jonix ürünlerinin koku yok etme özelliği, misafirler üzerinde de olumlu etki yaratıyor.

Hava Temizleyici ile Virüslere Önlem Almak Mümkün!

Salgın dönemiyle beraber tatil planları yapılırken önceliklerin değiştiği görünüyor. İlk merak edilenlerden biri de otelde virüs yayılır mı sorusu. Dikkat edilmediği durumda virüslerin her ortamda bulaşması mümkün. Sonuçta otel, pansiyon gibi insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde havada asılı kalan zararlı maddeler, sağlığı olumsuz etkiliyor.

Bireysel olarak özen gösterilse de otel seçimi yaparken temizliğin nasıl sağlandığı araştırılıyor. Alerjik ve astım hastaları virüslere karşı daha hassas. Bu yüzden ortam havasının temizliği otel seçiminde bir öncelik taşıyor. “Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” diyenler için, akciğer rahatsızlıklarını tetikleyen hava ortamının temizlenmesi gerektiğinde doğru hava temizleyiciyi kullanıyor olmak önemli. Otellerde virüs önlemleri olarak hava temizleme cihazlarının çok etkili olduğu görünüyor.

Turizm sezonuna bağlı olarak otel ve konaklama yerlerindeki kişi sayısı da değişiyor. Otel odalarındaki havanın temizliği odanın büyüklüğüne ve pencerelerinin özelliğine bağlı olarak zorlaşabiliyor. Özellikle konuk sayısının fazla olduğu dönemlerde kapalı ortamlar daha riskli. Çünkü, bu daha çok kişiyle aynı havayı solumak anlamına geliyor. Bu noktada yine “Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” sorusu akla geliyor. Havadaki virüslerin bulaşmasını engellemek için sağlıklı bir hava temizleme yöntemi gerekiyor. Otellerde hava temizleyici ile virüslere önlem almak daha da kolaylaşıyor.

Temiz Havayla Huzurlu Bir Tatil

“Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” sorusu, oteller arasındaki rekabet söz konusu olduğunda da ön plana çıkıyor. Ortam havasının temizliği, otellerin tercih edilmesinde oldukça önemli. Çünkü konuklar tatil ya da iş ziyareti için otelde kalmak istediklerinde evlerindeki konforu bulmak istiyor. Otelde konaklayacak misafirlerin çoğu alerji veya astım hastalıklarına karşı uygun bir ortam ve ihtiyaçlarını karşılayan yerler arıyor. Aileler çocuklarının sağlığını düşünerek temiz ve güvenli bir hava sağlayan konaklama yerlerini tercih ediyor.

Jonix cihazları termal olmayan plazma (NTP) teknolojisi kullanıyor. Bu sayede kapalı alanlardaki kötü kokulardan en kısada sürede kurtulmak mümkün oluyor. Kesintisiz olarak otellerde hava temizleme yapabilen bu cihazlar kapalı alanlardaki kötü koku oluşturan bakteri, virüs veya uçucu organik bileşenler gibi maddeleri hiçbir yan etki olmadan ortadan kaldırıyor.

“Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” şu şekilde özetlemek mümkün:

  1. Gün boyu solunan havayı ve temas edilen yüzeyleri temizliyor.
  2. Hem otelde konaklayanlar hem de otel çalışanları için sağlıklı bir ortam sağlıyor.
  3. Otel odalarındaki bakterileri, küfü, uçucu organik bileşenleri ve kötü kokular yok ediyor.
  4. Temiz ortam havası, otel misafirlerine gösterilen özenin en büyük göstergesi olarak görünüyor.

En iyi hava temizleme cihazı olarak Jonix ürünleri solunan havayı temizleyerek sağlıklı bir ortam ve konfor yaratıyor. İç ortam hava kalitesini artıran Jonix ürünleri, kompakt tasarımıyla her ortama kolayca uyum sağlıyor. “Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” sorusunun yanıtı olarak belirtilmesi gereken bir konu daha bulunuyor. Jonix hava temizleyicileri, yüksek temizleme teknolojisi olan NTP ile Covid-19’u %99,9 oranında yok ediyor.

“Hava temizleme cihazı alırken nelere dikkat edilmeli?” konusunda kullanılacak alana göre uygun hava temizleme cihazı tercih etmek fayda sağlıyor. Jonix hava temizleme cihazlarından 3 tanesi otellerde hava temizliği için öne çıkıyor.

Ev ve profesyonel ortamlardaki havayı ve yüzeyleri aralıksız temizliyor. Otel odaları, küçük alanlar ve masaj kabinlerini temizlemek için oldukça uygun.

  • Jonix Mate Serisi

Jonix Mate ve MINIMATE yüksek hijyen gerektiren her ortamda hava ve yüzeyleri arındırarak temizliyor. Herhangi bir ortamda havadaki tozların ve bakterilerin, virüslerin ve küfün %99,9’una kadarının giderilmesi için tam filtreleme sunuyor ve ayrıca günlük rutinler sırasında cihazın hareket ettirilmesiyle ekstra temizlik seviyesi sağlıyor.

Profesyonel mutfak ve depolama ortamlarında hızlı temizliğin yanında hazırlıkların güvenlik ve hijyenini sağlayarak kokuları önlüyor

“Neden otelinizde hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz?” sorusu için pek çok cevap bulunuyor. Jonix otel hava temizleme ürünleri güvenli ve sürdürülebilir bir temiz hava sağlıyor. Bununla birlikte otelinize fark yaratacak hava temizleme çözümleri getiriyor. Otelde temiz hava elde etmek için, İtalya merkezli Jonix’e güvenebilir, farklı ihtiyaçlara yönelik üretilen ürün alternatifleri ile otelinizin havasını iyileştirebilirsiniz.

Önceki yazımızı https://havamtemiz.com/temiz-havanin-gunluk-yasantiniza-etkileri/ linkinden okuyabilirsiniz.