Rehber

Kapalı Ortamlarda Sağlıklı Hava Ortamı Yaratmak

Kapalı Ortamlarda Sağlıklı Hava Ortamı Yaratmak

2013’ten beri profesyonel ve evsel temizlik için makineler tasarlamaya, geliştirmeye ve üretmeye odaklandık. Yıllar içinde, işyerinin havasını ve yüzeylerini sağlıklı hale getirmek için tasarlanmış, test edilmiş ve onaylanmış en geniş cihaz yelpazesini geliştirdik. Ve tamamını %100 İtalya’da ürettik. Kapalı ortamlarda sağlıklı hava ortamı yaratmak insan sağlığı için önemli bir unsur olmaktadır. Doğru tercih edeceğiniz hava temizleme cihazları ile sağlıklı hava solumak mümkün oluyor.

Cihaz Nasıl Seçilir: Dikkate Alınması Gereken 3 Ana Faktör

Profesyonel ve çalışma alanınız için en uygun dezenfektanı seçmek için aşağıdaki 3 faktörü göz önünde bulundurmalısınız:

  • Gerçekleştirilen faaliyetlerin türü,
  • Dezenfekte edilecek alanların hacmi ve gereksinimleri,
  • Yaya trafiğinin sayısı ve sıklığı, insanların doluluk oranı.

Bu ana değişkenlerin değerlendirilmesine dayanarak, uzmanlarımız size küçük ama güçlü bir veya daha fazla Küp kullanma ya da Steel, Mate veya Jonix Up In serisini değerlendirme konusunda tavsiyede bulunabilecektir. Hava temizleme cihazı alırken nelere dikkat edilmeli konusunda yer alan yazımıza da göz atın.. Kapalı ortamlarda sağlıklı hava ortamı yaratmak için hava temizleyici cihazlara göz atın..

Jonix Termal Olmayan Plazma Teknolojisi Bakteriler Üzerinde Etkili

Yeni ve harika bir dönüm noktası: Jonix Termal Olmayan Plazma Teknolojisi, çoklu dirençli bakteriler üzerinde etkili!

Termal Olmayan Plazma olağanüstü bir teknolojidir: Düşük enerji ve çevresel etki karşısında birçok uygulama alanında etkinliğini göstermektedir ve Padua Üniversitesi Moleküler Tıp Anabilim Dalı tarafından Prof. Andrea Crisanti tarafından yapılan bu yeni çalışma bunun başka bir kanıtı! Kapalı ortamlarda sağlıklı hava ortamı yaratmak Jonix cihazları ile mümkün oluyor.

Sağlık ve önlem alanında iyi veya daha iyisi, mükemmel haber, Jonix Termal Olmayan Plazma Teknolojisinin hastane ortamlarında bulunan çok dirençli, patojenik bakteriler üzerinde de etkili bir bakteri yok edici etkiye sahip olmasıdır. Bu bakterinin çok tehlikeli olmasının sebebi adından da anlaşılacağı gibi, birçok antibiyotiğe dirençli olmasıdır.

Çoklu İlaca Dirençli Bakteriler Nelerdir?

İlaca dirençli bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlar ve özellikle aynı anda birkaç tür antibiyotiğe dirençli olan enfeksiyonlar, küresel halk sağlığı için önemli bir tehdit oluşturmaktadır.

Bu nedenle, bu tür enfeksiyonların (MDR bakterileri – Çoklu İlaca Dirençli) insanların varlığında dahi kontrol altına alınmasına yardımcı olabilecek, etkili ve kullanılabilir bir yöntem bulmak önemlidir.

Aslında, çok dirençli bakteriler, aynı anda en az 4 antibiyotik ailesini etkisiz hale getirmek gibi farklı direnç mekanizmaları sunar. Bu mikroorganizmalar aynı zamanda ameliyathaneler ve yoğun bakım üniteleri gibi hassas alanlarda da mevcut olabilir ve zaten kritik durumda olan hastaların durumunu enfekte edebilir ve ağırlaştırabilir. Bu bakterileri sürekli olarak havadan ve yüzeylerden nötralize ederek hastane ortamlarında yayılmamaları ve ayrıca hastalar için herhangi bir kontrendikasyon olmaması ve kapalı ortamlarda sağlıklı hava ortamı yaratmak için bir sisteme sahip olmak büyük önem taşımaktadır.

Jonix Küpünün Etkinliği

Moleküler Tıp Departmanından yapılan çalışmada 4 bakteri türü (Escherichia Coli suşu ATCC 10536 ve 3 MDR, Acinetobacter baumanii, Klebsiella pneumoniae ve Pseudomonas aeruginosa) üzerinde çalışıldı. Elde edilen sonuçlar pozitiftir: Jonix Termal Olmayan Plazma Teknolojisi sadece 12 saatten itibaren E. coli ve K. pneumoniae üzerinde bakterisidal bir etkiye sahipken, A. baumannii ve P. aeruginosa için etki 16 saatlik maruziyetten sonra maksimuma çıkar.

Bu da bize kapalı ortamlarda sağlıklı hava ortamı yaratmak adına Jonix Cube cihazının çalışılan organizmaya göre değişebilen bir maruziyet fazından sonra çeşitli çok dirençli organizmalar üzerinde etkili bir bakterisidal aktiviteye sahip olduğunu göstermektedir.

Her Aktivite İçin Bir Cihaz, Detaylara Geçelim

Profesyonel Aktivite

En uygun dezenfektan cihazı seçerken akılda tutulması gereken ilk şey, tedavi edilecek ortamlarda ne tür bir profesyonel faaliyetin gerçekleştiğidir:

  • Güzellik salonları ve kuaförler gibi havadaki maddelerin (cilalar, sabitleyiciler, parfümler) kullanıldığı bir faaliyet midir?
  • Veya boya veya yapıştırıcı kullanılan bir atölye midir?
  • Veterinerler de dahil olmak üzere gıda üretimi veya tıp-sağlık sektöründe olduğu gibi, çok yüksek bir çevre hijyeni standardı gerektiren bir faaliyet midir?

Aslında, yürütülen her faaliyet türü, çevrede bulunan kirleticilerin doygunluğuna ve türüne göre gereken sanitasyon türünü tanımlamaya yardımcı olan malzemelerin, ürünlerin ve kuralların kullanımı ile karakterize edilir. Havadaki maddelerin konsantrasyonu (yalnızca virüsler değil, aynı zamanda kimyasallar) ne kadar yüksek olursa, küçük alanlar için bile gereken sanitasyon gücü o kadar büyük olur. Kapalı ortamlarda sağlıklı hava ortamı yaratmak için örneğin, 180 metreküp (6356 fit küp) bir kitaplık için bir küp yeterli olurken, aynı hacimdeki bir kuaför salonu için iki (veya bir Çelik) kullanmak daha uygun olacaktır, çünkü doygunluk sağlayan kirleticilerin konsantrasyonu hava önemli ölçüde daha büyüktür.

Alanın Boyutları ve Gereksinimleri

Kapalı ortamlarda sağlıklı hava ortamı yaratmak için dikkate alınması gereken diğer unsurlar, sterilize edilecek alanın hacmi (toplam metreküp/feet hava) ve alanların alt bölümleridir. Örneğin, bir açık alan, içinde bekleme odası bulunan bir poliklinik, gerçek bir muayene kliniği, soyunma odası ve banyo gibi birbirinden duvarlarla ayrılmış veya birbirinden ayrılmış bir banyo gibi birkaç odaya bölünmüş bir ortamdan farklı ihtiyaçlara sahiptir. bölümler. Yarım yükseklikte kitaplıkların ve ayırıcıların varlığı da belirleyici bir faktör olarak düşünülmelidir: maksimum etkinliği sağlamak için sanitasyon cihazı aslında mümkün olduğunca açık bir alana yerleştirilmelidir.

Kalabalık Ortamlardaki Havayı Temizlemek

Dezenfektan cihazının tipinin seçimini belirleyen önemli bir faktör, insanların varlığı ve tedavi edilecek alanları nasıl kullandıklarıdır. dükkânlar, bankalar, halka açık ofisler), aynı anda daha fazla insanın kalıcı olarak uzun süreler boyunca bulunduğu yerlere (ofisler, ortak çalışma, esnaf atölyeleri) kıyasla insanların sık sık değiştiği ortamların ihtiyaçları farklı bir şekilde değerlendirilecektir. Bu gibi alanlarda kapalı ortamlarda sağlıklı hava ortamı yaratmak sağlıklı bir ortam yaratmanın ilk adımı olacaktır.

Bu unsurları aklınızda bulundurun ve tedavi ve sanitasyon uzmanlarımızla birlikte kapalı ortamlarda sağlıklı hava ortamı yaratmak için doğru cihazı bulabileceksiniz.

Son seçim ne olursa olsun, tüm makinelerimizin düşük tüketimle yüksek sanitizasyon gücünü garanti ettiğini ve kullanımı ve bakımı son derece kolay olduğunu unutmayın. Biz zaten her şeyi düşündük, tek yapmanız gereken çalıştırmanız!

Bu yazımızda kapalı ortamlarda sağlıklı hava ortamı yaratmak konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://havamtemiz.com/okullarda-hava-kalitesini-artirmanin-yontemleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.